Aktuality z Chaloupky

Zápis do Chaloupky  2023/2024

Zápis do naší školky probíhá od 1. února 2023 do 31. května 2023. K zápisu Vašeho dítěte je nejdůležitější odevzdat vyplněný dokument Žádost o přijetí do MŠ, který naleznete v sekci Dokumenty, a na jehož základě bude vydáno rozhodnutí o přijetí. Pro tento školní rok je počet nově přijatých dětí stanoven na 20. Momentálně je 9 závazně obsazených míst.

Veškeré podrobnosti k docházce dětí a adaptační době budou sděleny na třídních schůzkách před nástupem do školky. Zde je také možné předat osobně všechny ostatní dokumenty potřebné k nástupu dítěte do školky.

Třídní schůzky pro rodiče nově nastupujících dětí se budou konat ve druhé polovině měsíce srpna v prostorách školky. Datum bude ještě upřesněno e-mailem.

V přípravě je pravidelný noční režim školky, který bude zprovozněn podle zájmu rodičů. Nyní probíhá ve školce jeho testování.


Naše školka má oprávnění poskytnou rodičům potvrzení o výši školného pro uplatnění daňové slevy, která pro rok 2023 činí 17 300 Kč.

Prázdniny v Chaloupce jsou tento rok od 17. července do 18. srpna 2023. V tyto dny bude školka uzavřena.

Zbytek prázdnin funguje školka v režimu školkové děti + příměstský tábor, na který lze přihlásit i děti, které běžně přes rok naši školku nenavštěvují ( věk 2-5 let), popř. sourozence stávajících dětí (věk do 7 let). Cena za celodenní program je 700 Kč + 100 Kč strava (2x svačina v podobě čerstvého pečiva, šunky, sýra, žervé, ovoce a zeleniny, cereálií, aj.) a pitný režim (voda, voda s ovocem nebo zeleninou, popř. bylinkami, neslazený ovocný čaj, jablečný mošt z moštárny, mléko…)

Veškeré potřebné informace a rezervaci místa můžete provést na výše uvedených kontaktech či zasláním vyplněných formulářů na uvedený e-mail.

Seznam věcí, které jsou třeba při nástupu do školky:

 • pytel, kapsář nebo batoh na věci (ne igelitovou tašku)
 • holínky a pláštěnku (je na Vašem uvážení)
 • přezůvky (kdo je zvyklý chodit bosky, může)
 • pokrývku hlavy dle počasí, krém – v létě opalovací, v zimě proti mrazu
 • náhradní oblečení na ven i do třídy (kdo trénuje nočníček, tak raději více kusů)
 • spinkací děti pyžamo
 • zubní kartáček a pastu (spinkací děti), hřeben, gumičky a sponky do vlasů (pro holčičky)
 • papírové kapesníky (nejlépe box), vlhčené ubrousky
 • plenkové děti – pleny (podepsaný balík), vlhké kapesníčky, krém na zadeček
 • dudlík, láhev, bryndák, pokud je třeba i mléko, ev. vlastní nočník, pokud je dítě zvyklé a neakceptuje jiný
 • usínáčka, oblíbenou hračku nebo tuli plenku
 • vlastní kelímek nebo láhev na pití, kterou si dítě bezpečně pozná

Baby office momentálně mimo provoz!!

Omlouváme se všem, kteří chtěli využít baby office, ale z kapacitních důvodů nelze tuto službu využít. Školka je plná až po strop, což nám bohužel nedovoluje postarat se plnohodnotně ještě o další děti navíc. Omlouváme se a prosíme o pochopení. Navíc v kanceláři, kde BO probíhá, je momentálně sklad pro potřebné z Ukrajiny.


Sdílená kancelář s hlídáním dětí již funguje. Potřebujete mít možnost pracovat na PC, vytisknout dokumenty nebo jen mít chvilku na sebevzdělávání po internetu, ale máte malé dítě do 5 let věku, které neustále potřebuje Vaši pozornost? Řešením je Baby office. Sdílená kancelář v prostorách naší školky, kde můžete nerušeně pracovat, zatímco se kvalifikované chůvy starají o Vaše dítě, ale přitom jste si stále na blízku. Získáte tím mnohem více, než jen čas pro sebe. Vaše ratolest bude mít zábavu, na kterou doma nezbývá čas. Bude komunikovat s dětským kolektivem a tím navazovat sociální vazby. A oba získáte klid k nezaplacení.